רוטר
07.10.2024
רוטר
בחזרה למשפטים

מעשה מוזר בחברת ביטוח שמגיעה לפשרה בשם המבוטח ללא הסכמתו

11247
התראות
וכך היה: לפני חודשים מספר, הייתי מעורב בתאונת דרכים מינורית ביותר - הנזק הסתכם בכמה שפשופים בפח. היות והפגיעה התרחשה באשמתי, מסרתי לנהג השני את פרטי ואת פרטי הביטוח (צד ג'), וליתר בטחון צילמתי את הרכב השני בשביל שיהיו בידי, למקרה הצורך, ראיות לנזק שנגרם.

חלפו חודשים. לפני כשבועיים, אחרי שכבר שכחתי מהמקרה (הנחתי שהנהג השני נוכח שהנזק כה מינורי שאפילו אין לו טעם להתעסק איתו), קיבלתי טלפון מחברת הביטוח ונמסר לי שהוגשה תביעת ביטוח נגדי. התבקשתי לאשר שאכן הייתי מעורב בתאונה במקום ובזמן האמורים, ואכן אישרתי; התבקשתי לתאר את שארע, ואכן תארתי; ואז, התבקשתי לאשר לחברת הביטוח לטפל בשמי בתביעה. כאן כבר התחלתי לשאול שאלות: הרי אינני יודע את הסכום הנתבע ואת ההשתתפות העצמית שאדרש לשלם - מיניין לי שהנהג השני הוא אדם ישר, ושלא המציא נזק שלא היה ולא נברא או צירף לתביעה נזקים שנגרמו בחודשים שחלפו מהתאונה ועד התביעה (או אף תבע על נזק לרכב אחר בכלל...)? זאת אמרתי לחברת הביטוח, תוך אמירה מפורשת שללא המידע הזה אינני מאשר להם לעשות בשמי דבר, ואף ציינתי שיש ברשותי תמונות המראות מה הנזק שנגרם. הם הבטיחו לחזור אלי עם המידע שביקשתי, ואמרו שיפנו אלי לקבלת התמונות במקרה הצורך.

חיכיתי, והיום קיבלתי הודעה מהחברה הדורשת ממני לשלם את ההשתתפות העצמית הנדרשת בסכום אותו הם הסכימו לשלם לנהג השני. כך סתם, מבלי לדבר איתי. התקשרתי כמובן לחברה, ציינתי שלא אישרתי להם כלל להתפשר בשמי, ושאלתי באיזו סמכות הם עשו זאת ועתה דורשים ממני תשלום, כאשר ההשתתפות העצמית לבדה גבוהה בהרבה מהנזק האמיתי שנגרם? הנציגה גמגמה והבטיחה להעביר את השאלה שלי למנהל. בינתיים לא חזרו אלי, וכמובן שגם לא שילמתי.

מה הייתם מציעים לי לעשות?
11 תגובותמיון לפי
  • פעם אחת ולתמיד .. שאתה מעורב בתאונה לא משנה אם אתה חושב שאתה אשם או בטוח, אתה מת...
  • מה שהשיבו לך אינו מדוייק, ונתון במחלוקת בפסיקה. כעקרון, מבטחת היא גוף מקצועי ומנ...
  • עדכון, למקרה שזה מעניין מישהו: לאחר דין ודברים מול הביטוח, החברה חזרה בה מדרישת ...