רוטר
07.10.2024
רוטר
בחזרה למשפטים

נגנב תיק מהאוטובוס האם יש צורך בעורך דין בתביעה נגד החברה?

14254
התראות

ערכתי לאחרונה בתאריך 10.05.18 בשעה 09:33 בברכה, ארבע אותיות

עליתי על האוטובוס מביתי לפתח תקוה, שירדתי הנהג לא פתח את התא מטען ונסע עם התיק, שהגעתי לתחנה הסופית (חניון של חברת אפיקים בפתח תקוה) ופספסתי את האוטובוס במספר דקות לאחר שיצא חזרה, נאמר לי שבדקו עם הנהג ולא היה תיק בתא מטען בתחנה הסופית.
זאת אומרת או שהתיק נגנב ע"י נוסע כלשהו או ע"י הנהג.
מבדיקה שעשיתי היו מספר תביעות במקרים כאלה ורובם זכו, הנה פסיקת השופט:

השופטת דחתה את טענת החברה, כי היא לא נושאת באחריות לאובדן התיק. נקבע, כי אחריותה היא בגדר "שומר שכר" לפי חוק השומרים, שכן השירות אותו מספקת החברה הוא הובלת נוסעים ביחד עם מטענם האישי - מטען אישי אותו הנוסע לא יכול להעלות עימו לתא הנוסעים מפאת גודלו מאוחסן בתאי המטען של האוטובוס, הנמצאים בהחזקת החברה ומחוץ לשליטתו של הנוסע. החברה מקבלת תמורה עבור אחסנת המטען בתאים אלה, המגולמת במחיר כרטיס הנסיעה.

בהתאם לכך, נקבע כי החברה אחראית לאובדן התיק, בין היתר מהסיבה כי ניתן למנוע התרחשות זו בקלות: "אמצעי מינימלי הוא לשמור את תא המטען נעול בכל עת, כאשר איש מלבד נציג הנתבעת אינו יכול לפתחו, ולמסור לנוסעים את תיקיהם על פי מספר או אמצעי דומה, אשר יימסר לנוסע בתחילת הנסיעה עם הפקדת תיקו בתא המטען. אמצעים מסוג זה נהוגים אצל מובילים ברחבי העולם, והם אינם מסובכים או יקרים במיוחד", כתבה השופטת בפסק הדין.

השאלה שלי, האם עלי לקחת עורך דין לתביעה (בגלל שמדובר בתביעה קטנה (עד 5,000 שקל) וכך כנראה אזכה או אפנה בלי עורך דין ואסתכן שלא אזכה במשפט. 

הטענה שלי תהיה שאו שהנהג לא בדק כפי שמחויב בחוק בתום הנסיעה ולא הביא את התיק למחלקת האבדות (נקבע אחרי שילד נשכח באוטובוס לפני הרבה שנים), או שמישהו גנב את התיק למרות שחובת החברה לשמור עליו.
14 תגובותמיון לפי
  • ואם יטען שכנראה מישהוא אחר לקח את התיק כי התבלבל,,זה אומר שהתיק האישי של אותו אח...
  • כמה הערות לעניין הזה... 1. אם בכוונתך לתבוע את החברה בבית משפט לתביעות קטנות, הר...
  • לא משפטן ואין לי נסיון בתחום ולא ממליץ להקשיב לי. אבל: בתביעות קטנות הם לא יכולי...
  • מעבר לכל מה שכבר נאמר, נראה שלא ממש ישתלם לך לשכור שירותי עורך דין. אמנם אם תנצח...
  • מה שווי תכולת התיק אשר נגנב? מלבד השיקול הערכי,שלא טרחו לשמור.. מה עלות מול תועל...
  • לאחר ששלחתי מכתב עם בקשה לפיצוי או תביעה החליטו לבדוק אם התיק שלי אצלם והוא נמצא...
  • שמח מאד בעבורך על מציאת התיק;בפירוש מגיע לך פיצוי(אבל אולי בפשרה כלשהי..)